Kaj je oralna kirurgija?
Napredek zobozdravstvene tehnike, materialov in znanja je omogočil, da je danes le redko potrebno zobe odstraniti. Kljub temu pa v določenih primerih to ostaja nujno. To vključuje zobe, ki so zaradi globokega kariesa, granuloma, parodontalnih bolezni ali drugih razlogov preveč poškodovani, da bi jih bilo mogoče ohraniti, ter težavno izrasle modrostnike ali nadštevilčne zobe.
Če zobu ni več pomoči in ga ni mogoče ohraniti v ustni votlini, ga je treba odstraniti, saj lahko sicer škoduje sosednjim zobem in celotnemu organizmu.
Vsak kirurški poseg, tudi v ustni votlini, nosi s seboj tveganja, zato so potrebne skrbne strokovne priprave. Uporaba sodobnih, sterilnih prostorov, vrhunskih instrumentov, izkušene ekipe ter spremljajočega kadra je ključnega pomena za uspešno izvedbo posega. Poleg tega je znanje in strokovnost izvajalca bistvenega pomena, da se izognemo zapletom in zagotovimo uspešno okrevanje pacienta.
Oralna kirurgija omogoča reševanje najzahtevnejših težav na področju ustne votline in čeljusti, hkrati pa skrbi za zdravje in dobro počutje pacienta.